Najważniejsze wydarzenia w 2019 r.

piotr włącz . Opublikowano w Newsy

kalendarz- 6 marca – Środa Popielcowa.
- 21 kwietnia – Zmartwychwstanie Pańskie.
- 27 kwietnia, godz. 11:00 – Bierzmowanie – kościół bł. Czesława.
- 19 maja, godz. 11:00 – Rocznica I Komunii Świętej.
- 26 maja, godz. 10:45 – Uroczystość I Komunii św.
- 20 czerwca – Uroczystość Bożego Ciała (procesja przejdzie ul. Partyzancką).
- 8 września – Parafialne Dożynki; Festyn rodzinny.
- 8–15 września – Misje święte – prowadzi o. Cherubin Żyłka OFM.
- 29 września – Uroczystość odpustowa ku czci św. Michała.
- 12–19 października – Parafialna pielgrzymka samolotowa do Gruzji.
- 1 grudnia – I Niedziela Adwentu.
- 31 maja 2020 r. – Uroczystość I Komunii św. w roku 2020.

Modlitwa do Matki Bożej Opolskiej

piotr włącz . Opublikowano w Newsy

peregrynacja obrazu mb opolskiejBiskup opolski Andrzej Czaja ułożył modlitwę z okazji peregrynacji kopii obrazu Matki Bożej Opolskiej.

Modlitwa do Matki Bożej Opolskiej:

„Boża Rodzicielko Maryjo, Matko Pana naszego Jezusa Chrystusa, Pani opolskiej ziemi, już od dawna z Twego obrazu w opolskiej katedrze spoglądasz na nas. Piękna, cicha i skromna zapraszasz do siebie tych, którzy Tobie ufają i oczekują pomocy. Przyjmij, Dobra Pani, nasz hołd uwielbienia, który Ci składamy jako Bogurodzicy i Marce Kościoła. Pragniemy Cię sławić, jak sławił Cię archanioł Gabriel i jak Cię sławi Kościół przez wieki.

Peregrynacja obrazu MB Opolskiej

piotr włącz . Opublikowano w Newsy

MatkaBoskaOpolska

Pod hasłem „Z Maryją do Jezusa” rozpocznie się 2 lutego 2017 r. Peregrynacja obrazu Matki Bożej Opolskiej. Kopia obrazu zostanie poświęcona 2 lutego podczas Mszy św. w katedrze o 18.30, a następnie odwiedzi 17 opolskich parafii. W pierwszym etapie peregrynacja potrwa do 24 czerwca. W późniejszym czasie planowane jest, by włączyły się w nią także parafie z innych dekanatów.

Odezwa biskupa opolskiego w związku z peregrynacją kopii obrazu Najświętszej Maryi Panny Opolskiej w parafiach dwóch dekanatów opolskich
Z Maryją do Jezusa

Drodzy Parafianie dwóch opolskich dekanatów,

W związku z 800-leciem Miasta Opola zrodziła się myśl, aby dalsze losy miasta zawierzyć Tej, którą w naszej katedrze czcimy jako Matkę Bożą Opolską. Aktu poświęcenia miasta Maryi chcemy dokonać podczas uroczystej liturgii w sobotę, 24 czerwca br. To ważne wydarzenie musi poprzedzić duchowe przygotowanie, którego zasadniczą formą będzie peregrynacja kopii obrazu Matki Bożej Opolskiej w parafiach dwóch opolskich dekanatów. Dziś, w święto Ofiarowania Pańskiego, kopia ta zostanie poświęcona w katedrze opolskiej na zakończenie Mszy św. o godz. 18.30.

SOS dla katedry

piotr włącz . Opublikowano w Newsy

1 procent katedraStowarzyszenie Przyjaciół Katedry Opolskiej CRUX zaprasza do współpracy wszystkich chcących się włączyć w prace wspomagające ratowanie naszej opolskiej perły gotyckiej architektury.

Stowarzyszenie jest Organizacją Pożytku Publicznego nr KRS 0000248126. Przekazując 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia, można przyczynić się do renowacji katedry.

Każdy czynny pracownik lub emeryt decyduje, komu przekaże swój 1% (przy braku wskazania konkretnej organizacji w zeznaniu podatkowym, o przeznaczeniu 1% zadecyduje „fiskus”).