Ogłoszenia duszpasterskie oraz archiwum

Więcej...

Porządek nabożeństw oraz archwium

Więcej...

Historia naszej parafii oraz naszego kościoła

Więcej...

Modlitwa do Matki Bożej Opolskiej

peregrynacja obrazu mb opolskiejBiskup opolski Andrzej Czaja ułożył modlitwę z okazji peregrynacji kopii obrazu Matki Bożej Opolskiej.

Modlitwa do Matki Bożej Opolskiej:

„Boża Rodzicielko Maryjo, Matko Pana naszego Jezusa Chrystusa, Pani opolskiej ziemi, już od dawna z Twego obrazu w opolskiej katedrze spoglądasz na nas. Piękna, cicha i skromna zapraszasz do siebie tych, którzy Tobie ufają i oczekują pomocy. Przyjmij, Dobra Pani, nasz hołd uwielbienia, który Ci składamy jako Bogurodzicy i Marce Kościoła. Pragniemy Cię sławić, jak sławił Cię archanioł Gabriel i jak Cię sławi Kościół przez wieki.

Przychodzimy do Ciebie z dziecięcą ufnością, wierząc w Twoje przemożne orędownictwo u Boga. Przynosimy Ci nasz trud codzienny, nasze radości i nasze nędze. Wstawiaj się za nami do Boga, bo trzeba nam światła i mocy Bożego Ducha, Bożego pokoju, bo potrzebne nam Boże miłosierdzie, gdy słabniemy i upadamy, a także obfitość łaski, aby żyć według Bożych przykazań i kroczyć drogą do nieba.

Spoglądając na Twój piękny wizerunek, odczytujemy na nowo mowę Twego ciepłego wejrzenia i gestu dłoni wskazującej na Jezusa. Zdajesz się mówić: „Weźcie mojego Syna w swoje życie. On ma dla was błogosławieństwo i pełnię prawdy, On ofiarowuje wam swoje życie. Ogarnia was wszystkich swoją miłością i jest waszym zbawieniem.” Jak niegdyś w Kanie Galilejskiej dzisiaj o nas mówisz: „Zróbcie wszystko, cokolwiek Wam powie” (J 2,5).

Matko Chrystusowa, Matko Dobrej Rady, zatroskana w nasze dobro, duchowy rozwój i życie wieczne, wyrażamy przed Tobą naszą gotowość nawrócenia i odnowy ducha, przyjęcia Jezusa za Króla i Pana, zawierzenia i oddania Mu życia. Przy obchodzie 800-lecia miasta Opola, w sytuacji wielu trudnych wyzwań dla Kościoła i chrześcijańskiej egzystencji, powierzamy się na nowo Twojej macierzyńskiej opiece, a świadomi słabości i grzeszności prosimy o Twoje wielorakie wsparcie i orędownictwo za nami u Boga.

Tobie, Matko naszego Pana, zawierzamy Kościół na opolskiej ziemi, jego zadania i potrzeby. Weź w swą opiekę Biskupa Opolskiego, jego biskupów pomocniczych, biskupów seniorów, kapłanów, rodziny zakonne oraz lud wierny. W Twoje matczyne ręce oddajemy dzieci i młodzież, małżeństwa i rodziny, osoby samotne i seniorów, chorych i cierpiących, a zwłaszcza tych, którzy już kończą swoją ziemską drogę. Pamiętaj o zmarłych biskupach i kapłanach naszej diecezji, a także o naszych dobrodziejach i wszystkich naszych bliskich zmarłych.

O Maryjo, Opolska Pani, szczególnie powierzamy Tobie nasze miasto, jego dobro duchowe i materialne, jego życie i rozwój, dziś i jutro. Pamiętaj o nas i racz wstawiać się u Boga za nami, by nie zabrakło w nas silnej wiary, ufnej nadziei i żaru miłości między nami. Matko, przyjmij to nasze wołanie i nie opuszczaj nas. Matko prowadź. Prowadź nas ku poznaniu i miłowaniu jedynego i prawdziwego Zbawiciela, Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje z Bogiem Ojcem w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen”.

 

Nasza parafia

  • phoca thumb l 13.06.10 151Miejsca należące: Opole-Półwieś (2400) – ulice: X Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej, Bierkowicka, Banacha, Ceglana, Cicha, Cmentarna, Daleka, Dobra, Domańskiego do nr 67, Etnografów, Golachowskiego, Jasna, Kotarbińskiego, Kokota, Kolbuszewskiego, Kulczyńskiego, Kurpierza, Lajkonika, Ludowa, Marzanny, Miła, Pancerna, Partyzancka, Pisankowa, Piwowarskiego, Północna, Słowiańska, Spokojna, Sobótki, Taszyckiego, Tatarkiewicza, Wrocławska parzyste od 64 i nieparzyste od 105, Wspólna, Wyglendy, Zamiejska, Zbożowa, Żerkowicka; Bierkowice (300).
  • phoca thumb l 13.06.10 150Pochodzący kapłani: ks. Reinhold Porwol, ks. Ginter Król, ks. Józef Król, ks. Krystian Worbs, ks. Piotr Morciniec, ks. Marcin Worbs, ks. Helmut Piechota, ks. Rafał Hoffmann. Pochodzące siostry zakonne: s. Maria Placydia.
  • phoca thumb l 13.06.10 149Kapłani po 1945: proboszczowie: ks. Wilhelm Goerlich, ks. Paweł Czolkos, ks. Jerzy Kopton, ks. Tadeusz Słocki, ks. Erwin Mateja; wikariusze: ks. Edmund Marek, ks. Oswald Bobrzik, ks. Reinhold Buczek, ks. Ludwik Cudzy, ks. Stanisław Woronowski, ks. Józef Mrocheń, ks. Franciszek Drenda, ks. Marian Czajer, ks. Marek Zając, ks. Romuald Kokoszka, ks. Konrad Glombik, Wojciech Włoch, ks. Grzegorz Juszczyszyn, ks. Marek Sojka.

michal

Modlitwa do Św. Michała Archanioła odmawiana w po Mszy św. w Diecezji Opolskiej

Odmów...

galeria

Tutaj możesz zobaczyć galerię zdjęć z wydarzeń związanych z naszą parafią

Zobacz...

zaklad karny

Naszą opiekę duszpasterską sprawujemy również w Zakładzie Karnym

Zobacz...

2

Kontakt

Rzymskokatolicka Parafia Świętego Michała Opole Półwieś
ul. Domańskiego 4, 45-819 Opole
tel.: 77 4742720, parafia@sw-michal.opole.pl
Nr konta bankowego:  70 1240 5178 1111 0010 5312 8343 Bank Pekao SA

3

Historia

Historia: Parafia powstała w 1937 r. i wydzielona została z par. św. Krzyża w Opolu. Kościół wybudowany staraniem ks. prałata J.Kubisa w latach 1936-37, konsekr. 26 IX 1937 r. przez kard. A. Bertrama. Z parafii wydzielono par. św. Jana Nepomucena w Sławicach i par. bł Czesława w Opolu - Dambonia.

1

Msze św.

W niedziele: 7:30, 9:00, 11:00 oraz 18:00
W tygodniu: 7:00 oraz 18:00

Kancelaria

Poniedziałki i piątki
Od 7:30 do 8:30 i od 18:30 do 19:00.
Wezwania do chorego i zgłoszenie pogrzebu o każdej porze.