Ogłoszenia duszpasterskie oraz archiwum

Więcej...

Porządek nabożeństw oraz archwium

Więcej...

Historia naszej parafii oraz naszego kościoła

Więcej...

I Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca

pielgrzymka zywego rozancaDuszpasterz Wspólnot Żywego Różańca zaprasza w sobotę 15 października 2016 r. na I Diecezjalną Pielgrzymkę Żywego Różańca na Górę św. Anny. Myślą przewodnią pielgrzymki są słowa: „Z Maryją Matką Miłosierdzia i z różańcem w ręku”

Program pielgrzymki:

Sanktuarium na Górze św. Anny
godz. 10.00 – rozpoczęcie pielgrzymki,
wspólna modlitwa i śpiew
adoracja Najśw. Sakramentu,
okazja do sakramentu pokuty
godz. 11.00 - EUCHARYSTIA
(ks. Waldemar Klinger, prob. parafii katedralnej w Opolu)

Dom Pielgrzyma
godz. 12.30  czas wolny; czas na posiłek

Aula Domu Pielgrzyma:
godz. 13.30 KONFERENCJA
(Ks. Maciej Będziński,  Sekretarz krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych)
Spotkanie z Siostrami Loretankami z Warszawy
godz. 14.30 MODLITWA RÓŻAŃCOWA
(z procesją do Ołtarza papieskiego)
Modlitwa do Matki Miłosierdzia
Koronka do Bożego Miłosierdzia
ok. godz. 15.30
Błogosławieństwo rozesłania - zakończenie pielgrzymki

Organizatorzy:
* OO. Franciszkanie – sanktuarium na Górze św. Anny
* Dom Pielgrzyma na Górze św . Anny
* ks. Mariusz Sobek, diecezjalny moderator Żywego Różańca

Informacje:
* W czasie pielgrzymki będzie możliwość nabycia oznaki Żywego Różańca oraz publikacji książkowych Wydawnictwa Sióstr Loretanek
* W czasie przerwy będzie można zakupić lekki posiłek i napój
* Nie trzeba się zgłaszać!
* Więcej informacji – ks. Mariusz: +48 695 331 175.

Nasza parafia

  • phoca thumb l 13.06.10 151Miejsca należące: Opole-Półwieś (2400) – ulice: X Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej, Bierkowicka, Banacha, Ceglana, Cicha, Cmentarna, Daleka, Dobra, Domańskiego do nr 67, Etnografów, Golachowskiego, Jasna, Kotarbińskiego, Kokota, Kolbuszewskiego, Kulczyńskiego, Kurpierza, Lajkonika, Ludowa, Marzanny, Miła, Pancerna, Partyzancka, Pisankowa, Piwowarskiego, Północna, Słowiańska, Spokojna, Sobótki, Taszyckiego, Tatarkiewicza, Wrocławska parzyste od 64 i nieparzyste od 105, Wspólna, Wyglendy, Zamiejska, Zbożowa, Żerkowicka; Bierkowice (300).
  • phoca thumb l 13.06.10 150Pochodzący kapłani: ks. Reinhold Porwol, ks. Ginter Król, ks. Józef Król, ks. Krystian Worbs, ks. Piotr Morciniec, ks. Marcin Worbs, ks. Helmut Piechota, ks. Rafał Hoffmann. Pochodzące siostry zakonne: s. Maria Placydia.
  • phoca thumb l 13.06.10 149Kapłani po 1945: proboszczowie: ks. Wilhelm Goerlich, ks. Paweł Czolkos, ks. Jerzy Kopton, ks. Tadeusz Słocki, ks. Erwin Mateja; wikariusze: ks. Edmund Marek, ks. Oswald Bobrzik, ks. Reinhold Buczek, ks. Ludwik Cudzy, ks. Stanisław Woronowski, ks. Józef Mrocheń, ks. Franciszek Drenda, ks. Marian Czajer, ks. Marek Zając, ks. Romuald Kokoszka, ks. Konrad Glombik, Wojciech Włoch, ks. Grzegorz Juszczyszyn, ks. Marek Sojka.

michal

Modlitwa do Św. Michała Archanioła odmawiana w po Mszy św. w Diecezji Opolskiej

Odmów...

galeria

Tutaj możesz zobaczyć galerię zdjęć z wydarzeń związanych z naszą parafią

Zobacz...

zaklad karny

Naszą opiekę duszpasterską sprawujemy również w Zakładzie Karnym

Zobacz...

2

Kontakt

Rzymskokatolicka Parafia Świętego Michała Opole Półwieś
ul. Domańskiego 4, 45-819 Opole
tel.: 77 4742720, parafia@sw-michal.opole.pl
Nr konta bankowego:  70 1240 5178 1111 0010 5312 8343 Bank Pekao SA

3

Historia

Historia: Parafia powstała w 1937 r. i wydzielona została z par. św. Krzyża w Opolu. Kościół wybudowany staraniem ks. prałata J.Kubisa w latach 1936-37, konsekr. 26 IX 1937 r. przez kard. A. Bertrama. Z parafii wydzielono par. św. Jana Nepomucena w Sławicach i par. bł Czesława w Opolu - Dambonia.

1

Msze św.

W niedziele: 7:30, 9:00, 11:00 oraz 18:00
W tygodniu: 7:00 oraz 18:00

Kancelaria

Poniedziałki i piątki
Od 7:30 do 8:30 i od 18:30 do 19:00.
Wezwania do chorego i zgłoszenie pogrzebu o każdej porze.