Ogłoszenia duszpasterskie oraz archiwum

Więcej...

Porządek nabożeństw oraz archwium

Więcej...

Historia naszej parafii oraz naszego kościoła

Więcej...

Pielgrzymka do Portugalii

Zapraszamy do zapoznania sie z ofertą pielgrzymki samolotowej do Portugali. Poniżej prezentujemy szczegółowy program oraz wszelkie informacje odnosnie zapisów.

FATIMA - SANTIAGO DE COMPOSTELA - NAZARE- TOMAR- COIMBRA- ALCOBACA- OBIDOS- BATALHA- BRAGA- LIZBONA

Termin:  08.10 – 14.10.2016 r.  Cena:  2.750 zł + 50 Euro (samolotem)

fatima1.dzień: Zbiórka na lotnisku w Pradze na dwie godziny przed wylotem. Wylot z Pragi o godz. 06:45. Przylot na lotnisko w Lizbonie o godz. 09:15. Przejazd na zwiedzanie stolicy Portugalii - LIZBONY: zwiedzanie: Torre del Belem, Klasztor Hieronimitów, Katedra, Kościół Św. Antoniego, Kościół Św. Łucji, Zamek Św. Jerzego. Przejazd na nietypowy punkt widokowy, gdzie w cokole potężnego pomnika Chrystusa Króla mieści się platforma widokowa, skąd roztacza się niezapomniana panorama całej Lizbony. Przejazd do hotelu w FATIMIE. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

santiago2.dzień: Śniadanie. Przejazd do TOMAR i zwiedzanie zespołu klasztornego Convento de Cristo, szczytowego osiągnięcia architektury czasów wojskowej, religijnej i kolonialnej. Spacer uliczkami Starego Miasta. Przejazd do COIMBRY. Jest to miasto z tradycjami Uniwersytetu założonego w 1290 r. -zwiedzimy jego dziedziniec oraz Kaplicę Św. Michała. Następnie w dolnej części Coimbry zobaczymy kościół Świętego Krzyża, gdzie mieszkał Św. Antoni z Padwy, następnie kościół przy Zakonie Karmelitek, gdzie mieszkała siostra Łucja (jedna z pastuszków, którym ukazała się Matka Boska Fatimska). Powrót do hotelu. Obiadokolacja.  Nocleg.

Pobierz program pielgrzymki w pdf.

3.dzień: W godzinach porannych /ok. 3.00/ wyjazd do SANTIAGO DE COMPOSTELA w Hiszpanii. Nawiedzenie Katedry Św. Jakuba z grobem Świętego, zwiedzanie Starego Miasta- prawie w całości wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do BRAGI- miasta arcybiskupów. W Bradze znajduje się sanktuarium Dobrego Jezusa, które jest imponującą budowlą barokową, zasługującą na to określenie dzięki majestatycznym schodom wiodącym do kościoła położonego na szczycie wzgórza. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

4.dzień: Śniadanie. Przejazd do ALJUSTREL- miasteczka skąd pochodzili pastuszkowie: Łucja, Franciszek i Hiacynta. Droga Krzyżowa. Przejazd do ALCOBACA- opactwo cystersów z największym w Portugalii kościołem Mosteiro de Santa Maria de Alcobaca. Następnie do NAZARE- miejscowości wypoczynkowej nad OCEANEM ATLANTYCKIM. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg .

5.dzień: Śniadanie. Pobyt w FATIMIE- miejscu objawień Matki Bożej. Zwiedzanie Sanktuarium i Bazyliki Matki Bożej Fatimskiej. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

6.dzień: Śniadanie. Pobyt w FATIMIE. Udział w głównych uroczystościach na Placu przed Sanktuarium w Fatimie. Obiadokolacja. Nocleg.

7.dzień: Śniadanie. Po śniadaniu. Przejazd na lotnisko w Lizbonie. Odprawa bagażowa od godz. 11:35. Wylot do Pragi o godz. 13:35. Przylot o godz. 17:55.

ŚWIADCZENIA:
-Przelot samolotem na trasie: Praga – Lizbona - Praga
-Zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelu**** w Fatimie – pokoje 2-3 os. z łazienkami
-Poruszanie się portugalskim autokarem w trakcie pobytu w Portugalii
-Wyżywienie: 6 śniadań i 6 obiadokolacji
-Pilot - przewodnik
-Ubezpieczenie: NNW(15.000 zł), KL(10.000 Euro), bagażu(1.000 zł) + CP (choroby przewlekłe)

Uwaga:
Dodatkowo należy posiadać 65 EURO. Kwota ta nie podlega rozliczeniu i obejmuje bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, miejscowych przewodników, zestaw słuchawkowy oraz opłaty turystyczne związane z realizacją programu za granicą. Cena pielgrzymki nie obejmuje opłat za napoje do obiadokolacji oraz przejazdu na lotnisko w Pradze. Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
W każdym dniu pobytu w Fatimie jest możliwość udziału w wieczornej procesji światła.

Nasza parafia

  • phoca thumb l 13.06.10 151Miejsca należące: Opole-Półwieś (2400) – ulice: X Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej, Bierkowicka, Banacha, Ceglana, Cicha, Cmentarna, Daleka, Dobra, Domańskiego do nr 67, Etnografów, Golachowskiego, Jasna, Kotarbińskiego, Kokota, Kolbuszewskiego, Kulczyńskiego, Kurpierza, Lajkonika, Ludowa, Marzanny, Miła, Pancerna, Partyzancka, Pisankowa, Piwowarskiego, Północna, Słowiańska, Spokojna, Sobótki, Taszyckiego, Tatarkiewicza, Wrocławska parzyste od 64 i nieparzyste od 105, Wspólna, Wyglendy, Zamiejska, Zbożowa, Żerkowicka; Bierkowice (300).
  • phoca thumb l 13.06.10 150Pochodzący kapłani: ks. Reinhold Porwol, ks. Ginter Król, ks. Józef Król, ks. Krystian Worbs, ks. Piotr Morciniec, ks. Marcin Worbs, ks. Helmut Piechota, ks. Rafał Hoffmann. Pochodzące siostry zakonne: s. Maria Placydia.
  • phoca thumb l 13.06.10 149Kapłani po 1945: proboszczowie: ks. Wilhelm Goerlich, ks. Paweł Czolkos, ks. Jerzy Kopton, ks. Tadeusz Słocki, ks. Erwin Mateja; wikariusze: ks. Edmund Marek, ks. Oswald Bobrzik, ks. Reinhold Buczek, ks. Ludwik Cudzy, ks. Stanisław Woronowski, ks. Józef Mrocheń, ks. Franciszek Drenda, ks. Marian Czajer, ks. Marek Zając, ks. Romuald Kokoszka, ks. Konrad Glombik, Wojciech Włoch, ks. Grzegorz Juszczyszyn, ks. Marek Sojka.

michal

Modlitwa do Św. Michała Archanioła odmawiana w po Mszy św. w Diecezji Opolskiej

Odmów...

galeria

Tutaj możesz zobaczyć galerię zdjęć z wydarzeń związanych z naszą parafią

Zobacz...

zaklad karny

Naszą opiekę duszpasterską sprawujemy również w Zakładzie Karnym

Zobacz...

2

Kontakt

Rzymskokatolicka Parafia Świętego Michała Opole Półwieś
ul. Domańskiego 4, 45-819 Opole
tel.: 77 4742720, parafia@sw-michal.opole.pl
Nr konta bankowego:  70 1240 5178 1111 0010 5312 8343 Bank Pekao SA

3

Historia

Historia: Parafia powstała w 1937 r. i wydzielona została z par. św. Krzyża w Opolu. Kościół wybudowany staraniem ks. prałata J.Kubisa w latach 1936-37, konsekr. 26 IX 1937 r. przez kard. A. Bertrama. Z parafii wydzielono par. św. Jana Nepomucena w Sławicach i par. bł Czesława w Opolu - Dambonia.

1

Msze św.

W niedziele: 7:30, 9:00, 11:00 oraz 18:00
W tygodniu: 7:00 oraz 18:00

Kancelaria

Poniedziałki, środy, piątki
Od 7:30 do 8:00 i od 18:30 do 19:00.
Wezwania do chorego i zgłoszenie pogrzebu o każdej porze.