Ogłoszenia na Wielki Tydzień

• Od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy Msze św. celebrowane o godz. 8.00 i 9.00 bez udziału wiernych.

OBCHODY ŚWIĘTEGO TRIDUUM PASCHALNEGO

• Od Wielkiego Czwartku do Wigilii Paschalnej kościół będzie zamknięty. Liturgia Triduum celebrowana będzie o następujących porach:

• Wielki Czwartek: Msza św. Wieczerzy Pańskiej o 18.30.

• Wielki Piątek: Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga krzyżowa o 15.00, Liturgia Męki Pańskiej o 18.30. 

•  Wielka Sobota: Wigilia Paschalna o 20.00. Nie odbędą się poświęcenia pokarmów wielkanocnych.

• Wszystkie te liturgie będą transmitowane na Facebooku.

• Sprawowanie Sakramentu pokuty i pojednania zawieszone do odwołania. Przypominam, że w obecnej sytuacji wzbudzenie Aktu żalu doskonałego (przez osoby niemające przeszkód, np. pozostawanie w związkach partnerskich) jest podstawową formą pojednania z Bogiem i Kościołem oraz, że czas Spowiedzi Wielkanocnej jest przewidziany do Niedzieli Trójcy Świętej (7 czerwca br.). W sytuacjach nadzwyczajnych prosimy o umówienie się na spowiedź indywidualną telefonicznie lub mailowo.

• Ze względu na niepewną a zarazem dynamiczną sytuację i zdrowy rozsądek, który podpowiada mi, że w Święto Zmartwychwstania Pańskiego sytuacja w naszej Ojczyźnie z racji pandemii wciąż będzie trudna, proszę Was aby nadal pozostać w domu. Jeśli sytuacja uległaby diametralnej zmianie na lepsze, wrócimy do celebracji Eucharystii o stałych godzinach i z udziałem wiernych (do 50 osób). Zakładając trudny scenariusz, Msze św. w Niedzielę Wielkanocną celebrowane będą o godz. 7.00 i o 11.00. Na początku Mszy św. rezurekcyjnej o godz. 7.00 w drzwiach kościoła udzielę sakramentalnego błogosławieństwa całej naszej wspólnocie. Proszę, by wtedy – na głos dzwonów przy zapalonej świecy uklęknąć do wspólnej modlitwy, połączyć się z nami przez transmisję internetową i prosić Zmartwychwstałego Pana o zmiłowanie nad nami wszystkimi. Obydwie Msze św. tego dnia będą transmitowane na Facebooku.

• Decyzja o celebracji uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego bez udziału wiernych wynika z mojej obawy iż zachowanie dopuszczalnego limitu osób nie będzie możliwe oraz z troski o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo. Tym bardziej iż, władze państwowe zapowiadają kolejny wzrost zakażeń, trudno jest przewidywać i wyobrazić sobie,, iż za tydzień COVID 19 zniknie i będziemy bezpieczni. Osoby które zamówiły intencję w Wielkanoc i dni następne jeśli bardzo tego pragną mogą uczestniczyć w Eucharystii wg porządku podanego w intencjach na naszej stronie internetowej – jeżeli władze państwowe nie wprowadzą kolejnych „obostrzeń”.

• Porządek celebrowanych Mszy św. podany na stronie internetowej będzie aktualny do momentu ustania zagrożenia epidemicznego w naszej Ojczyźnie. Jeśli władze państwowe ogłoszą ustanie pandemii, niezwłocznie wrócimy do dobrze nam znanego porządku celebrowania Eucharystii.

• Dziękuję wszystkim z całego serca za modlitwę i troskę o swoich duszpasterzy. Trwajmy na modlitwie!

• Dziękuję również za wszystkie wpłaty na zorganizowanie pomocy dla personelu medycznego posługującego w naszych opolskich szpitalach. Ze względu na zapotrzebowanie przedłużamy naszą akcję pomocy medykom i zachęcamy do dalszego wsparcia. Szczegóły na naszym Facebooku.

• W Niedzielę Bożego Miłosierdzia (19 kwietnia) zapraszam Was do udziału w nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia, które odbędzie się o 15.00 i będzie transmitowane na Facebooku.