Wielki Post w naszej parafii

Zapoznaj się z nabożeństwami w naszej parafii w okresie Wielkiego Postu

 26 lutego – Środa Popielcowa – w tym dniu rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00 i 19.30 (w intencji wspólnoty Matki w modlitwie). W tym dniu obowiązuje nas post ścisły, czyli jeden posiłek do syta i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Kolekta w tym dniu będzie jałmużną wielkopostną. W tym dniu przypadają urodziny ks. Mariusza. Pamiętajmy o nim w swoich modlitwach.

 Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych:

w piątki Msza św. poranna będzie o godz. 9.00 – będzie to Msza św. z Jutrznią, po niej zapraszamy na Drogę Krzyżową dla dorosłych. W trakcie tego nabożeństwa czytamy wypominki za zmarłych, które można składać do skrzynki z tyłu kościoła. Kartki wyłożone są na stoliku.

Wieczorna Droga Krzyżowa w piątek – o 18.45, po wieczornej Mszy św. z Nieszporami. Na tej Drodze Krzyżowej będziemy z kolei modlili się za żyjących polecanych naszym modlitwom.

Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 17.00

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15. 

W Wielkim Poście powrócimy do odprawiania piątkowych Mszy św. z Jutrznią i Nieszporami. Zachęcam Was, abyśmy w tej wspólnej Modlitwie Brewiarzowej Kościoła trwali wszyscy razem. 

7 marca rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które w tym roku poprowadzi s. Małgorzata Chmielewska.