Ogłoszenia duszpasterskie

Zapoznaj się z bieżącymi ogłoszeniami na najbliższy tydzień.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28.03.2021r. Niedziela Palmowa Męki Pańskiej,04.04.2021r. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego do25.04.2021 r. IV Niedzieli Wielkanocnej

•    Zapraszamy dziś na ostatnie Gorzkie Żale o 17:15 i dziękujemy ks. Marcinowi za wygłoszone kazania.
•    Ze względu na panującą sytuację związaną z pandemią, prosimy aby do Komunii Świętej przystępowały najpierw osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą na rękę, a następnie osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust. Prosimy, aby dostosować się do panujących obostrzeń sanitarnych – DDM !!!.
•    Tegoroczne Triduum Paschalne w całości będzie celebrowane na zewnątrz kościoła. Już dziś dziękuję naszym strażakom z Bierkowic za pomoc w przygotowaniu ławek i namiotów przed kościołem. W kościele wg najnowszego rozporządzenia Rządu RP może przebywać 45 osób. Te miejsca w kościele proszę aby były przeznaczone dla osób starszych.
•    W Wielki Czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne – obchód najważniejszych tajemnic naszej wiary – Męki, Śmierci
i Zmartwychwstania Jezusa. Znajdźmy czas, aby w tych obchodach wziąć udział:

W WIELKI CZWARTEK:

- 18.00 - MSZA ŚW. WIECZERZY PAŃSKIEJ (na placu kościelnym)
- po Mszy św. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 21.00, zakończona Kompletą o 20:45. Bezpośrednio po ostatniej Mszy Św. odśpiewamy w kościele I część Gorzkich Żali.
- ofiary składane w tym dniu będą przeznaczone na potrzeby parafii

W WIELKI PIĄTEK:

- od godz. 7.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy,
- o godz. 7.30 Ciemna Jutrznia (w kościele),
- o godz. 15.00 Droga Krzyżowa i Koronka do Bożego Miłosierdzia (w kościele),
- o godz. 18.00 LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ (na placu kościelnym),
- bezpośrednio po liturgii w kościele odśpiewamy III część Gorzkich Żali,
Adoracja przy Bożym Grobie oraz okazja do spowiedzi św. do godz. 22.00.
- w tym dniu obowiązuje post i abstynencja od pokarmów mięsnych, należy w tym dniu zachować atmosferę powagi i milczenia w domu.

W WIELKĄ SOBOTĘ:

- od godz. 7.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie,
- o godz. 7.30 Ciemna Jutrznia w kościele,
- poświęcenie pokarmów wielkanocnych co godzinę od 9.00 do 14.00 - obrzędy będą celebrowane przed kościołem na placu kościelnym.
- o godz. 20.00 uroczysta WIGILIA PASCHALNA na placu kościelnym – prosimy przynieść ze sobą świece. 

W Niedzielę Wielkanocną o godz. 7.00 rozpocznie się  REZUREKCJA, podczas której usłyszymy radosne „Chrystus Zmartwychwstał”. Porządek kolejnych Mszy świętych niedzielny. O godz. 17.30 uroczyste Nieszpory świąteczne. Wszystkie Msze Święte w tym dniu będą celebrowane na placu kościelnym.

•    W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy świętych niedzielny, które będą celebrowane na placu kościelnym.
•    Od Wielkiego Piątku trwamy na nowennie do Bożego Miłosierdzia. Od wtorku w oktawie Wielkanocy do niedzieli włącznie, koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
•    Szczegółowy plan TRIDUUM PASCHALNEGO, jak i spowiedzi przedświątecznej podany jest na naszej stronie internetowej i w gablotce, jest również zawarty w naszej gazetce.
•    Bierzmowanie z 10 kwietnia dla uczniów klas I i II szkół ponadpodstawowych zostało odwołane. Bierzmowanie klas VIII szkoły podstawowej przeniesione na 2022 rok.