Ogłoszenia duszpasterskie

Zapoznaj się z bieżącymi ogłoszeniami na najbliższy tydzień.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ADWENTU I OKRES NARODZENIA PAŃSKIEGO 2020 r.

•    W ostatnim tygodniu Adwentu Msze roratnie o 7.00 rano z kazaniem dla dorosłych, natomiast Msze św. wieczorne o 18.00. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za gorliwe trwanie w postawie czuwania na Mszach św. roratnich!
•    W poniedziałek i wtorek, 21 i 22 grudnia w naszym kościele Noce konfesjonałów, od 19.00 do 21.00. Szczegółowy plan spowiedzi w najbliższych dniach podajemy na osobnej rozpisce.
•    W czwartek WIGILIA NARODZENIA PAŃSKIEGO. Msza Św. poranna o godz. 9.00. Po południu o godz. 16.00 zapraszamy wszystkie dzieci i osoby starsze na Pasterkę. Główna Uroczysta Pasterka o godz. 22.00. W tym roku planujemy odprawić ją na zewnątrz – na placu przed kościołem. Będzie również możliwość, aby osoby starsze zajęły miejsca wewnątrz kościoła, jednak prosimy, by przyszły one do kościoła ok. 20 minut przed rozpoczęciem Pasterki. Z tej też przyczyny prosimy nie parkować w tym dniu samochodów na placu kościelnym. Niech nas nie zabraknie na tej wyjątkowej Eucharystii.
•    W piątek UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO – Msze św. w porządku niedzielnym. Uroczyste Nieszpory o godz. 17.30. Jeżeli ktoś przyjął Komunię Św. na Pasterce, może ją ponownie przyjąć podczas Mszy Św. w dzień Bożego Narodzenia.
•    W sobotę ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA – II DZIEŃ ŚWIĄT NARODZENIA PAŃSKIEGO – Msze św. w porządku niedzielnym.
•    W niedzielę 27 grudnia Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas każdej Mszy Św. małżonkowie odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie. Prosimy zatem, aby siedzieli lub stali obok siebie. W tę niedzielę nie zapomnimy w modlitwie również o naszych zmarłych współmałżonkach.
•    W poniedziałek 28 grudnia Święto Świętych Młodzianków. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 – Msza Święta dla dzieci ze specjalnym błogosławieństwem i o 18.00.
•    W czwartek 31 grudnia kończymy Stary Rok. Msze Święte w tym dniu o godz. 7.00 i o godz. 16.00. Przyjdźmy, aby razem dziękować za to, co dobre w nim było i przepraszać za to, co złe i grzeszne. Na Mszy Św. o godz. 16.00 podsumujemy mijający Rok i przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy klękać, by przepraszać, dziękować i prosić.
•    W piątek 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Msze św. o godz. 9.00, 11.00, 16.30, 18.00. O godz. 17.30 uroczyste Nieszpory.
•    W środę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze św. w porządku niedzielnym. Po wszystkich Mszach św. odbędzie się krótka inscenizacja o tematyce misyjnej w wykonaniu Dzieci Maryi, przygotowanych przez s. Maksymilianę. Po Mszach będzie możliwość złożenia ofiar na Misje Święte. Na 17.30 zapraszamy na Nieszpory.
•    Od stycznia w I soboty miesiąca zapraszamy na poranne Msze św. oraz na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, które będziemy śpiewać po Mszy św., o godz. 7.30.
•    W tym roku z racji panującej pandemii nie obędzie się tradycyjna wizyta kolędowa. Zapraszamy jednak na Msze św., które będą celebrowane od 28 grudnia do 7 stycznia o godz. 18.00 w intencji naszych Parafian z poszczególnych ulic. Szczegóły są podane w planie intencji mszalnych. Podczas tych Mszy św. poświęcimy kredę, kadzidło i wodę, które będziemy mogli zabrać do swoich domów. Prosimy przynieść ze sobą naczynia na wodę.
•    Przez cały styczeń zapraszamy na Nieszpory w niedziele i uroczystości na godz. 17.30, nabożeństwo do św. Józefa w środy o 7.30, a Nowenna do MBNP w środy o 17.30. Zapraszamy także na Adorację Najświętszego Sakramentu we wszystkie piątki i soboty od 17.00.
•    Wszystkim, kochani Parafianie i Goście życzymy błogosławionych świąt.